LADING

Postallove – miłość do pocztówek

Uwielbiam wypisywać, wysyłać, otrzymywać i czytać pocztówki. Trudno mi jest sobie przypomnieć kiedy i pokonując jaką drogę … , po prostu trafiłam na stronę Postallove.pl Moje zapomniane „uwielbienie” odżyło ! Kolejny traf sprawił, że kliknęłam w zakładkę Postcrossing i przepadłam.

Od lat wysyłam dwa razy do roku kartki na święta do mojej rodziny. Na początku tej dalszej i bliższej, po kilku latach już tylko bliższej a od kilku lat już tylko do wybranych cioć, wujków i kuzynów. O widokówkach z wakacji już nie będę nawet wspominać. Odzew był marny. Oprócz radości kupowania i wypisywania pocztówek integralną częścią „przyjemności” jest ich otrzymywanie i czytanie. Myślałam, że pozostanie mi wyrzucić długopis i o kupowaniu kartek zapomnień. Jednak NIE. Myliłam się! Odkryłam Postallov i Postcrossing. Dziś mam przyjemność, w moim cyklu Inspirujące Portrety – przedstawić Wam Ewę – założycielkę i właścicielkę sklepu Postallove.pl

 ewa

  • Skąd pomysł na sklep z pocztówkami ?

Sklepik powstał poniekąd z przypadku. Zawsze lubiłam wysyłać i dostawać pocztówki, więc kiedy w 2011 roku odkryłam Postcrossing, wpadłam w wysłanie kartek po uszy. Niestety w tym czasie kupienie pocztówek, które nie byłoby typowymi widokówkami było bardzo trudne. Sklepów internetowych praktycznie nie było, a ze sklepów tradycyjnych pocztówki zniknęły na dobrą sprawę niemal całkiem parę lat wcześniej.

Postanowiłam więc skoczyć na głęboką wodę i zabrałam się za przygotowywanie pierwszych pocztówkowych projektów i nawiązywanie kontaktów z projektantami. Prace nad uruchomieniem sklepu trwały kilka miesięcy, ale już po pierwszych dniach jego działania wiedziałam, że był to strzał w 10. Wreszcie robiłam coś co sprawiało mi tak wiele radości. A pozytywny odzew klientów do dziś dodaje mi skrzydeł do dalszego działania.

postallove01Chciałabym w tym miejscu podziękować mojemu kochanemu mężowi Michałowi, który wspiera mnie od samego początku i cieszy się ze mną ze wszystkich sukcesów 🙂

  • Kim są klienci sklepu ?
Nasz sklep odwiedzają przede wszystkim Postcrosserzy i to nie tylko z Polski, ale z całego świata, w tym z tak egzotycznych miejsc jak Tadżykistan, Indonezja, czy Hawaje. To z myślą o nich powstała nasza najpopularniejsza seria kartek „Pozdrowienia z…”, prezentująca ciekawostki z różnych krajów.
postallove02Odwiedzają nas również osoby kolekcjonujące pocztówki tematyczne np. kartki z mapkami lub zwierzętami. A przed świętami na zakupy wpadają Ci, którzy zamiast smsowych życzeń wolą wysłać tradycją bożonarodzeniową lub wielkanocną pocztówkę.
  • Jaka jest najpopularniejsza pocztówka?

Bardzo trudno jest wskazać tylko jedną pocztówkę :). W pierwszej kolejności ze sklepowych półek znikają zawsze „Pozdrowienia z…”, ale wielką sympatią cieszą się również pocztówki artystyczne, podróżnicze i kartki z … kotami :). Koty to zdecydowanie ulubione zwierzaki miłośników pocztówek.

postallove03

  •  Moje ostatnie pytanie : co to jest Postcrossing? na czym polega ?

Postcrossing to sposób na poznanie nowych ludzi i kultur innych krajów dzięki wymianie pocztówek. Żeby wziąć udział w projekcie wystarczy założyć konto na stronie postcrossing.com, wylosować pierwszy adres i wysłać pocztówkę. To bardzo proste! Kiedy kartka zostanie zarejestrowana ktoś, być może na drugim końcu świata wylosuje Twój adres i za kilka, kilkanaście dni w Twojej skrzynce będzie czekać na Ciebie niespodzianka. To prawdziwa frajda przeczytać kilka ciepłych słów od kogoś z tak odległego kraju, jak np. Chiny. Postcrossing to wspaniałe hobby, ma tylko jedną wadę – niesamowicie wciąga!

postallove04

Dziękuje za rozmowę. Moim Inspirującym Gościem była Ewa z Postallove.pl

Zdjęcia pochodzę ze strony Postallove.pl

JOANNApodpis01

Ja już należę do Postcrosserów. Na dziś  mój status określa się w km. Moje kartki w sumie pokonały 3,126 km. W moje skrzynce znalazłam trzy kartki z Niemiec, z Finlandii i z Chin. Moja kolekcja pocztówek powiększyła się o kolejne sztuki. Niektóre z nowych „polecą” w świat, niektóre nie. Ta na przykład zostanie ze mną 🙂 Zakupiona oczywiście w Postallove.

04