LADING

Kolorowe meble

Uwielbiam kolor, dlatego ucieszyłam się, gdy poznałam kolekcję mebli Art PoPo. Z wielką przyjemnością prezentuje Państwu działalność Olgi i Tomka. Z ich doświadczenia wynika, że wystarczy jeden wyrazisty element by wnętrze wypełnić kolorem. Tą teorię potwierdzają również  ich klienci, którzy by rozweselić swoją przestrzeń zamawiają meble pokryte kolorowymi wzorami. Śmiało, chwytajcie za pędzle lub zamawiajcie gotowe meble od Art PoPo

artpopo05

  • Skąd pomysł na meble w kolorowe wzory ?

Art PoPo narodziło się z miłości do pięknych rzeczy. Wszystko zaczęło się od niewielkiej szkatułki w kształcie małej komódki, którą wystawiła na sprzedaż jej autorka i nasza koleżanka Luiza Poreda. Zainspirowani pięknym przedmiotem, poprosiliśmy o wykonanie do naszego mieszkania najbardziej kolorowego i szalonego mebla na świecie! Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania i postanowiliśmy podzielić się tym z innymi.

artpopo02

artpopo01

  • Kim są Wasi klienci ? Jakie najczęściej modele kupują ?

Nasi klienci to miłośnicy koloru, którzy chcą go wprowadzić do swojego wnętrza; osoby, które chcą mieć coś unikalnego, stworzonego tylko w jednym egzemplarzu. Największym powodzeniem cieszą się małe, kolorowe komódki, w których można schować jedynie niewielkie skarby, taka prawdziwa biżuteria salonowa. Mamy coraz więcej zamówień indywidualnych. Nasi klienci często chcą odmienić stare meble, z którymi ciężko im się rozstać lub zamawiają meble idealnie dopasowane do ich wnętrza i potrzeb.

artpopo03

  • Jaki jest proces powstawania jednego mebla? Czy zanim przystąpicie do malowania powstaje projekt na kartce, szkicujecie ołówkiem wzór na drewnie ?

Aby mebel mógł trafić do domu nowego właściciela, przechodzi w Art PoPo totalną metamorfozę.

Praca nad każdym meblem zaczyna się od wyszukania ciekawych egzemplarzy, perełek. Ważne są dla nas nie tylko kształt mebla, ale również materiał, z którego został wykonany. Pracujemy głównie na starych meblach, zdarza nam się odmieniać również te wykonane współcześnie.

Po solidnej renowacji i przygotowaniu do malowania, mebel trafia w ręce jednej z naszych wspaniałych artystek, które codziennie zaskakują i zachwycają nas swoimi pomysłami.
Często pracujemy razem nad koncepcją, pokazując sobie inspiracje, czasami rysując coś na kartce, szczególnie w przypadku mebli robionych na zamówienie.
Klienci zwykle są bardzo otwarci na nasze propozycje i ufają nam, co jest szalenie miłe i pozwala oszczędzić czas na tworzenie zaawansowanego projektu.
Wszystkie nasze meble są malowane ręcznie i zabezpieczane lakierem, dzięki czemu mamy pewność, że obrazy na meblach przetrwają długie lata.

  • Jakie rady dalibyście osobom, którzy zainspirowani Waszą kolekcją sami chcieliby stworzyć ręcznie malowany, kolorowy dodatek do swojego wnętrza ?

Bardzo ważny jest materiał, z którego został wykonany mebel, najlepiej jeśli jest to solidne drewno. Aby mebel był gładki i odporny na uszkodzenia, przed malowaniem trzeba usunąć wszystkie warstwy starych farb czy lakierów, wyszlifować, nałożyć podkład, a po pomalowaniu polakierować.

Najważniejszą radą jest pomalowanie mebla z dobrym nastawieniem i radością, bo wtedy powstają najpiękniejsze dzieła.

artpopo04

Moim dzisiejszym gościem z cyklu Inspirujące Portrety była Olga i Tomek z Art PoPo. Zdjęcia są własnością Art PoPo i zostały opublikowane za zgodą właścicieli.

Dziękuje za rozmowę

JOANNApodpis01