LADING

Niech Żyje Papier

Uwielbiam pisać ręcznie, nawiązując bezpośredni kontakt z kartką papieru. Nigdy nie przejdę obojętnie obok pięknie wydanej gazety, książki, albumu. Wchodząc do sklepu dla plastyków wydaje majątek. Szanuje najmniejszy kawałek papieru na którym zawsze można zapisać jakąś cenną myśl, część korespondencji czy spisać listę zakupów. Dlatego, gdy dowiedziałam się o organizowanym po raz pierwszy w tym roku targach NIECH ŻYJE PAPIER pomyślałam, że muszę tam być. Piszę o tym wydarzeniu z myślą o innych miłośnikach – papiernikach, przybywajmy. Jeżeli odwiedzicie Państwowe Muzeum Etnograficzne w dniach 16 kwietnia napiszcie jak Wam się podobało, ja też podzielę się swoją opinią.

papier_cover

Co to za wydarzenie ?

Wydarzenie „Niech Żyje Papier” będzie jednodniowym świętem dla wszystkich zainteresowanych szeroką użytecznością i rolą papieru.

„Niech Żyje Papier” to targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady. Wydarzenie zgromadzi osoby, które kochają i szanują papier. Wśród wystawców na targach znajdą się najlepsi polscy wydawcy, producenci ekskluzywnych wyrobów papierniczych (notesów, piór, artbooków), producenci nowoczesnych urządzeń (czytniki, ekrany, drukarki) oraz właściciele kreatywnych marek wykonujących odzież, akcesoria i wyposażenie wnętrz z papieru. „Niech Żyje Papier” to również wydarzenia zachęcające do rozmów i dyskusji na temat roli papieru oraz świadomego wykorzystywania go w takich dziedzinach jak: książki, prasa, nowe technologie, design i recykling.

Kiedy ?

16 kwietnia 2016, Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa. Start g. 10.

Wstęp na targi oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie na: www.zwyklezycie.pl oraz fb/zwykle.zycie.

  • Kilka słów od organizatorów opowiada Agata Napiórska pomysłodawczyni wydarzenia i redaktor naczelna magazynu  Zwykłe Życie:

Od trzech i pół roku razem z Martą Mach wydajemy drukowany magazyn Zwykłe Życie. Kiedy się na to zdecydowałyśmy, niektórzy ludzie pukali się w głowę: „chcecie wydawać magazyn, kiedy papierowa prasa upada?” – mówiono. A jednak – udało się. Wydałyśmy już dwanaście numerów kwartalnika i nie zamierzamy przestać. Robimy to głównie dlatego, że kochamy papier – jego fakturę, zapach, szelest. Festiwal „Niech żyje papier!” jest dla takich osób jak my. Wiemy, że jest ich cała masa.

niech_zyje_papier_poster

Materiał powstał na podstawie materiałów prasowych organizatora.