LADING

Kwiaty z papieru

Czy lubicie nosić wianki na głowie ? A może wolicie wiankami udekorować mieszkanie ? Ja mam uwielbiam wianki na głowie, szczególnie o tej porze roku. Szukając dla Was najatrakcyjniejszych pomysłów znalazłam EKOwianki. Poznajcie Alicję, która z kawałków nikomu już nie potrzebnych materiałów wyczarowuje przecudnej urody „kwiaty z papieru”. 

ekowianki05

  • Dlaczego „kwiaty z papieru” ?

Moja przygoda z papierem zaczęła się z buntu i bezsilności przed marnowaniem go ponad miarę ! Zmieniające się co roku podręczniki, dodatki do gazet, reklamy, ulotki a drzew szkoda. Lasu szkoda! Pomyślałam, czy nie można by coś zrobić fajnego z tych niepotrzebnie wyrzucanych materiałów ?

ekowianki06

  • Z jakich materiałów najczęściej powstają Twoje kwiaty ?

Natura w swej precyzyjnie doskonałej i różnorodnej formie. Pierwsze prace to czyste książki i najprostsze formy a ponieważ nie farbuję dodatkowo papieru tylko używam go w takich kolorach jakie znajdę więc na początku były monochromatyczne.

ekowianki07

  • Czy robienia kwiatów nauczyłaś się sama ? W jaki sposób zdobywałaś wiedzę i umiejętności ?

Ćwiczyłam, doskonaliłam się i z czasem zaczęły powstawać coraz to nowe wzory. Oglądający życzyli sobie KOLORU, więc wprowadziłam krepinę, bibułę, kolorowy papier z odzysku i wszystko co wpadło mi w ręce, było EKO. Koleżanki zachęciły mnie do pokazania innym mojej pasji, nawet założyły mi str. na FB i tak jakoś poszło.

ekowianki03

  • Jak wygląda Twój warsztat pracy ?

W swojej pracy używam tylko nożyczek. Kwiaty wycinam z tak zwanej „rączki”. Nie mam wykrojników, ploterów czy innych nowoczesnych gadżetów. Nie koloruję dodatkowo papieru tuszami, farbami. Podstawy do kompozycji również wykonuje własnoręcznie, najczęściej jest to papierowy recykling. Kompozycję wzbogacam o wstążki, czasami jakiś susz, szyszki, ale najczyściej jest to tylko papier. Opracowuję wzory metodą prób i błędów a do każdej pracy podchodzę tak jakby była jedyna i najważniejsza. Unikatowa!

ekowianki01

  • Realizujesz różne formy. Jakie najczęściej ? Jakie formy zamawiają Twoi klienci ?

Nakręca mnie zainteresowanie jakie wzbudzają moje prace, jak również nietypowe zamówienia. Lubię wyzwania i poświęcam im wiele rozmyślań. Wykonuję wianki, drzewka, bukiety, wianki na głowę, dodatki ślubne i komunijne. Przy okazji tworzenia „kwiatów z papieru” zdobyłam sympatię i znajomość z innymi ciekawymi dziewczynami, które tworzą niebanalne rzeczy. Bardzo cenię sobie ich uwagi i pochwały.

ekowianki02

Moim dzisiejszym gościem z cyklu Inspirujące Portrety była Alicja która wyczarowuje „kwiaty z papieru„.  Zdjęcia są własnością EKOwianki i zostały opublikowane za zgodą właścicielki.

Dziękuje za rozmowę.

JOANNApodpis01

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz