LADING

Kolorowe mebelki

Miniaturowy świat mebelków dla lalek powstał w domu Kasi, mamy czterech córek. Bunt przeciwko tandetnej plastikowej chińszczyźnie zaowocował całą kolekcją drewnianych foteli, krzeseł i stolików. Teraz, gdy córki powoli opuszczają rodzinny dom Kasia postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie na większą skalę. Kupiła farby, lakiery. Rozłożyła szlifierkę i piłę.  Zainwestowała w maszynę do szycia. Kolorowe mebelki tworzy nadal, zapewniając radość kolejnym dzieciom.

Kolorowe mebelki dla lalek

  •  Dlaczego kolorowe mebelki dla lalek ?

Mebelki kochałam od dziecka. Często /wbrew mojej mamie/ wyjmowałam ubrania z półek i tworzyłam dom dla lalek. Miałam mebelki drewniane i plastikowe. Uwielbiałam się tak bawić. Potem tworzyłam domki i mebelki dla moich córek. Domki na ogół robiłam w wielkich pudłach, wyposażone we wszystkie „potrzebne” przedmioty i bibeloty.

KOLOROWE MEBELKI zaczęłam robić ponad pięć lat temu, ale zanim zrobiłam pierwszy mebelek długo do tego dojrzewałam. Rynek jest przesycony plastikową chińszczyzną a ja jako dziecko chciałam mebelki „jak prawdziwe”. I to było TO. Wtedy zaczęłam szukać odpowiedniego drewna. Znalazłam. Kupiłam modelarską wyrzynarkę. I zaczęłam tworzyć. Pierwsze mebelki nie wyglądały tak jak wyglądają teraz. Musiałam nauczyć się ciąć drewno, obrabiać je, malować, szyć.

Kolorowe mebelki dla lalek

Kolorowe mebelki dla lalek

  • Dla jakich lalek przeznaczone są meble ?

KOLOROWE MEBELKI przeznaczone są dla lalek do 30cm. Barbie, ale nie tylko.

Kolorowe mebalki dla lalek

  • Czy realizujesz zamówienia specjalne ? Jakie było dla Ciebie największym wyzwaniem ?

Największy wyzwaniem było dla mnie zrobienie „szkoły”. Dostałam zdjęcie mebelków /bardzo starych/ i miałam według tego zrobić szkołę dla lalek. Wielkości takiej jak robię czyli skala 1:6. Udał się klientka była bardzo zadowolona.

Szkoła dla lalek

  • Od kiedy robienie kolorowych mebelków stało się formą działalności ?

Początkowo robiłam niewiele, nie po to aby zarabiać, tylko z pasji. Sprzedawałam, aby zwróciły się moje koszty. Od jakiegoś czasu zainteresowanie mebelkami systematycznie zaczęło wzrastać. Pomyślałam, że może uda się troszkę zarobić. Marzenie – zarabiać robiąc to co się kocha. W ubiegłym roku założyłam działalność gospodarczą a sprzedaż wciąż rośnie. Zwróciła się do mnie Warszawska firma, która oferuje wyposażenie wnętrz pokoi dziecięcych. Zrobiłam dla nich kilka zestawów. Zwróciła się do mnie również Pani, która robi domki dla lalek. Szukała kogoś  kto domki wyposaży. Zgodziłam się na współpracę. Powoli mój biznes – pasja się rozkręca.

kolorowemebelki08

  • Czy miałabyś jakąś radę dla osób, które samodzielnie chciałaby wykonać, być może z własnymi dziećmi mebelki dla lalek ?

Jeśli chodzi o robienie mebelków z dziećmi to polecam na początek karton, tekturę i ogromną wyobraźnię. Teraz to nie jest problem. W internecie można znaleźć filmy instruktażowe w tym temacie.

kolorowemebelki03

kolorowemebelki05

Moim dzisiejszym gościem w cyklu Inspirujące Portrety była M. Katarzyna BugajKolorowe mebelki.

Dziękuje za rozmowę.

JOANNApodpis01

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz