LADING

KURA KU RAdości

Kura Ku RAdości to wyjątkowa osoba. Choć nie poznałam jej osobiście, cieszę się z naszej pomiędzy ekranowej znajomości. Jej myśli, spostrzeżenia zobrazowane za pomocą świetnej kreski kreślonej flamastrem bardzo często wprowadzają mnie w dobry nastrój. Lubię ją za dystans do wielu spraw, w tym szczególnie do rodzinnych sytuacji. Poznajcie kobietę, matkę, żonę i zaprzyjaźnijcie się z nią przeglądając jej rysunki na stronie KURA KURAdości.

kura08

  •  Skąd pomysł by swoją codzienność przedstawiać w formie zabawnych rysunków ?

Lubię opowiadać, a rysowanie znaczenie lepiej mi idzie, niż pisanie. I nie muszę wiedzieć, gdzie postawić przecinek.

kura04kura06

  • Nauczyłaś się rysować sama, czy masz wykształcenie artystyczne ?

Bardzo lubię przyglądać się jak rysują inni. Nauczyłam się rysować sama.  Chociaż w dzieciństwie chodziłam na zajęcia plastyczne. A potem, już jako dorosła, na kilka kursów rysowania, w tym nawet na kurs rysowania komiksów!

  • Kto jest dla Ciebie największą inspiracją w świecie sztuki ?
Podziwiam Jean- Jacque Sempé, znanego w Polsce z „Mikołajka”. Chyba niewiele osób wie, że jest on także autorem książek pełnych zwiewnych rysunków satyrycznych. Jego poczucie humoru zachwyca mnie za każdym razem. Rozważam napisanie do niego  listu miłosnego 😉
Za niezwykłe poczucie humoru uwielbiam Andrzeja Mleczkę (o?),  Remka Dąbrowskiego, Zucha (który rysuje), Bohdana Butenko, Jana Henryka Chmielewskiego. Zachwyca mnie Janusz Stanny, Jan Marci Szancer, Katarzyna Bajerowicz, Emilia Dziubak, Józef Wilkoń, Marianna Oklejak, Ewa Poklewska-Koziełło, Mirosław Pokora. I wielu innych, o których zapomniałam. Skrycie przyznaje rację moim córkom, które twierdzą, że te książki, które „mają tylko litery” są nudne.
kura07
  • Ulubiony rysownik ?

Ulubiony rysownik Jean- Jacque Sempé!

  • Ulubione narzędzie pracy ?

Rysuję cienkopisem (to chyba nazywa się cienkopis kleślarski). Nic szczególnie wyrafinowanego, chociaż ostatnio robię próby ze stalówką i atramentem.

  • Od zawsze masz taki dystans do świata i do siebie samej ?

kura01kura05

Staram się szukać we wszystkim zawsze tej drugiej, lepszej strony. I kiedy już „nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać”, zdecydowanie wybieram to pierwsze.

  • co daje Ci rysowanie ?

Radość.

  • Jakie dałabyś rady czytelnikom Rękodziennika, którzy łapią za ołówki, flamastry, ale boją się pokazać swoją twórczość innym ?

Strach, to beznadziejny doradca. Na kursie rysowania nieustannie powtarzali, że najgorzej jest siedzieć nad pustą kartką i myśleć. Należy zacząć 🙂

kura02

Moim dzisiejszym gościem w cyklu Inspirujące Portrety była Miriola DzikKURA.

Dziękuje za rozmowę.

kura03Mój portret wykonany przez Miriolę. Dziękuję.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz