LADING

Naturalne Mydła

Używacie mydła w kostce czy w płynie ? Jakie macie swoje ulubione preferencje wybierając mydła dla siebie ? Ja lubię tradycyjną kostkę myjącą. W sklepach jest spory wybór mydeł różnych marek, ale ja zawsze poszukuję tych – wiadomo – wykonanych ręcznie. Kilka dni temu trafiłam na naturalne mydła ŻE ĄE. Osobiście ich jeszcze nie testowałam, ale historia ich powstania mnie urzekła. Posłuchajcie …

Pan Robert rozpoczął swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami pod wpływem swoje żony. Żona Pana Roberta poszukiwała szamponu, który nie posiadał w składzie żadnych parabenów, SLS-ów czy silikonów. Nasz bohater chcąc wesprzeć poszukiwania swojej żony trafił na forum mydlarzy, którzy z pasją i zachwytem nad właściwościami dyskutowali o mydłach robionych własnoręcznie.  Mydła „bez ulepszaczy” i z naturalnych składników. Okazało się, że na bazie mydła można również zrobić szampon. Tak rozpoczęło się testowanie, zdobywanie doświadczenia aż pierwsze produkty trafiły do zadowolonych klientek.

O swoich naturalnych produktach Pan Robert może opowiadać w nieskończoność:

Ze względów etycznych do tworzenia receptur nie używam oleju palmowego oraz tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. To kosmetyki odpowiednie dla wegetarian, weganie też znajdą coś dla siebie. Podstawą moich mydeł jest oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło shea. Częstym dodatkiem wzbogacającym są hydrolaty i maceraty ziołowe, które robię sam. Mydła wykonuję głównie metoda hot process.

Robię mydła sodowe, czyli twarde kostki, oraz potasowe, które maja postać pasty [stanowią podstawę mydeł w płynie, szamponów].  Nie używam olejków eterycznych, ponieważ na niektóre osoby działają uczulająco. Moje mydła pachną „czystym mydłem” lub maceratami użytymi do ich wykonania. Nie stosuję również żadnych sztucznych barwników.

zeae01

zeae02

zeae03

Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych marki ŻE ĄĘ. Zostały opublikowane na zgodą właściciela.

copotrzeba

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz