LADING

Inspirująca Książka DIY

Skąd czerpać inspiracje do twórczych działań ? Można przeszukiwać internet, można podpatrywać gotowe projekty które otaczają nas w różnych sytuacjach. Można również kupować fajne książki. Ja należę do tych maniaków, którzy nadal czerpię przyjemność z przekładania papierowych kartek. Gdy na półce w księgarni zobaczyłam książkę ” Wielka Księga Inspiracji ” od razu z ciekawością przejrzałam jej zawartość. Wielkim zaskoczeniem był fakt, że autorkami są dziewczyny prowadzące rękodzielnicze blogi. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ książek o tematyce DIY – zrób to sam w Polsce jest publikowanych mało a jak już pojawia się nowość to najczęściej jest to przedruk z zagranicznych wydawnictw.

Dzisiejszą bohaterką Inspirujących Portretów jest jedna z autorek wspomnianej książki. Olga tworząca pod nazwą hand made by Olga na drutach wykonuje przecudnej urody przedmioty do domu, akcesoria zimowe i wiele innych różności. Pod czas naszego wirtualnego spotkania opowie jak w kilku słowach o kulisach powstania książki.

Hand Made by Olga

Hand Made by Olga

  •  Co Pani czuje widząc książkę na półce w księgarni, której jest Pani autorką ?

Kiedy widzę książkę na półce w księgarni czuję radość, buzia sama się uśmiecha, to takie można powiedzieć „dziecko”. Jestem zadowolona z efektu końcowego, w tej kwestii absolutnie zaufałam wydawcy. Pewnie jak każdy człowiek już po pracy zmieniałabym pewnie to i owo, ale myślę że to już takie malutkie szczegóły.

  • Jak doszło do jej wydania ?

W grudniu 2014r, napisała do mnie pani z portalu Zszywka.pl i zapytała, czy byłabym zainteresowana wydaniem książki z projektami DIY – zrób to sam, we współpracy z innymi blogerkami. Później odezwała się do mnie pani Natalia z wydawnictwa Egmont i przedstawiła propozycję wydania książki. I tak to się zaczęło.

Wielka Księga Inspiracji

Wielka Księga Inspiracji

Kiedy zakładałam blog, nie wiedziałam czy w ogóle ktoś będzie chciał go odwiedzać. Chciałam po prostu pokazać swoją pasję do rzeczy robionych ręcznie. Internet okazał się w tej kwestii ogromną pomocą. Od zawsze kocham rękodzieło i myślę , że to widać w moich wpisach, które też zmieniały się na przestrzeni lat. W tym momencie jest to przede wszystkim dzianina. Absolutnie nawet nie marzyłam o tym, że kiedyś będę miała możliwość wydać o tym książkę. Myślę, że blog pomógł w tym bardzo, bo to poprzez niego ktoś mnie zauważył i uznał, że warto ze mną podjąć współpracę .

  • Jak długo książka powstawała ?

Książka powstawała ok pół roku. Była to praca nad projektami, opisami i zdjęciami. Czasami trzeba było powtarzać całość projektu, bo okazało się, że zdjęcia wyszły mi nieostre. Potem trzeba było dostosować rozmiary zdjęć do druku i transferować czasem cały dzień. Czas był ściśle określony, więc to była konkretna praca.

  • Co było największym problemem ?

Myślę, ze na początku same projekty. Nie jest łatwo ot tak wymyślić czterdzieści projektów, a potem pomysł na pokazanie tego w czytelny sposób. Zdjęcia i ich rozmiary to też spore wyzwanie i tutaj ogromnie pomogła mi moja córka Marcelina.

Hand Made by Olga

Hand Made by Olga

  • Biorąc pod uwagę Pani doświadczenie, czy wydanie książki to sposób na zarobienie pieniędzy ?

Trudno mi to określić w tym momencie. Na pewno książka przyniosła profit finansowy, ale chyba nie to było dla mnie najważniejsze. I nie są to jakieś ogromne pieniądze, chyba że książka będzie się tak rewelacyjnie sprzedawała i będzie dodruk. To całkiem miło  być wynagradzanym za swoją pracę.

  • Czy w planach ma Pani kolejne pomysły na książkę ?

W tym momencie – nie, głowę zajmuje mi teraz realizacja wyrobów z dzianiny, myślę że to kocham najbardziej. Często zgłaszają się do mnie osoby, które sobie wymarzyły czapkę czy sweterek i ja staram się te marzenia spełnić. Ale może przyjdzie jeszcze taki czas, że urodzi się pomysł na wydanie kolejnej książki . Nigdy nie mówi się nigdy.

"Nigdy nie mówi się nigdy" Hand Made by Olga

 

Moim dzisiejszym gościem w cyklu Inspirujące Portrety była Olga Woźnicka – Hand Made by Olga.

Dziękuje za rozmowę.

Mój ulubiony projekt z książki Wielka Księga Inspiracji to zakładka do książki.

Projekt Zakładka do książki.

Projekt Zakładka do książki.

Jestem kolekcjonerką zakładek do książek. Sama również je wykonuje. Zobaczcie mój projekt DIY dla Was Jak zrobić własnoręcznie zakładkę do książki ?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz