LADING

Wyjątkowy zeszyt

Kto w dzisiejszych czasach pisze w zeszycie? Ja.

Mam nawet kilka zeszytów. Jest wśród nich jeden szczególny. Notes „dobrych myśli i utrwalonych wspomnień”.  Moja pamięć niestety jest ulotna. Używam go codziennie, czytam i zapisuje. Gdy już zabraknie miejsca kupuję kolejny. Jeżeli i Ty lubisz notować to co ważne w Twoim życiu rozważ zakup od Moniki. Możliwości jest wiele, ponieważ …

Kajet. to wyjątkowy zeszyt, który może wyglądać tak jak tego pragniesz.

Przeczytaj wywiad, poznaj Monikę i historię powstania idealnego kajetu.

  • Skąd nazwa Kajet. ?

Było dla mnie ważne, by nazwa i logo od razu wskazywały produkt. Myślę, że nie ma wątpliwości co Kajet. oferuje. Wybrałam polskie słowo, żeby podkreślić pochodzenie marki. Logo zaprojektowałam myśląc o zeszycie, mamy tam czarny prostokąt notesu i odręczne liternictwo.

  • Dlaczego zajęła się Pani tworzeniem notesów, kalendarzy ?

Nigdzie nie mogłam znaleźć takiego notesu, którego format, oprawa i rodzaj papieru odpowiadałby mi w pełni, więc zrobiłam sobie kajet idealny. A potem kolejny. Zaryzykowałam stwierdzenie, że może nie tylko ja jestem tak wymagająca i jest więcej osób poszukujących idealnego zeszytu, szkicownika. Nie pomyliłam się.  Za ciosem powstały personalizowane albumy, później kalendarze książkowe, a w tym roku premierę miały kalendarze ścienne.

  • Co wyróżnia Pani prace od innych kalendarzy i notesów dostępnych na rynku?

Najważniejsze jest to, że w kreowaniu swojego kajetu można puścić wodze fantazji i określić każdy jego element. Podstawa, czyli papier – może być fakturowany bądź gładki, cienki bądź gruby, blok w jednym kolorze lub wielobarwny. Ciągle szukam czegoś ciekawego. Moją ostatnią perełką są papiery ekologiczne produkowane z użyciem 15% produktów ubocznych z cytrusów, kiwi, kukurydzy, migdałów, oliwek, orzechów laskowych i kawy (każdy odcień papieru nawiązuje do surowca zastosowanego w produkcji). Dowolny format jest z pewnością wyróżniający. I nie chodzi o wybór spośród europejskich formatów (A5, A6, B5 itp.), a totalną swobodę! Kajet może mieć 50x50cm albo 10x60cm. Oprawy też są dowolne, najczęściej wybierane jest naturalne płótno, ale może to być także ekoskóra czy zamsz, a także pleksi. Poza podstawowymi elementami można wybrać kolory wklejek, kapitałek, dodać zakładkę, kieszonkę, gumkę, pisemną personalizację, dedykację itp. W tej chwili powstaje kolekcja z autorskimi grafikami w druku offsetowym na okładce (premiera w lutym).

  • Jakie zdobyła Pani umiejętności, które pomogły Pani na realizacje swoich projektów?

  • Moja ulubiona wersja to kalendarz, notes z brązowego papieru z recyklingu. Skąd pomysł na jego wykorzystanie?

Jestem fanką papierów z recyklingu, mają „duszę”, dlatego jakoś automatyczne użyłam tego papieru w notesach. Kiedy planowałam kalendarz nie chciałam ograniczać się do klasycznego białego papieru i zrobiłam próbę na brązowym. Przyjął się świetnie, to najczęstszy wybór wnętrza kalendarza.

  • Pewnie na co dzień korzysta Pani ze swoich produktów. Co najczęściej zapisuje Pani w swoich notesach?

Oczywiście, mam niejeden kajet. W jednym gromadzę pomysły na nowe projekty, mam kilka szkicowników, jeden jest typowo uczelniany, na każdy wykład zaplanowałam inny kolor papieru.

  • Jak wygląda Pani pracownia. Jakich narzędzi używa Pani najczęściej?

Ołówek, liniał i nożyk to podstawa. Jest też gilotyna, różne zaciski, nici, tasiemki itp.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum Kajet. i zostały opublikowane za zgodą autorki.

Cykl wywiadów „Inspirujące Portrety” to moje spotkania z wyjątkowymi osobami. Każda z nich tworzy coś wyjątkowego i jednocześnie jest kimś wyjątkowym. Dzisiaj moim gościem była Monika i jej Kajet. Więcej prac na stronie Facebook i Instagram. Dziękuje za spotkanie

Z kolekcji Kajet. wybrałabym zeszyt z brązowymi kartkami z recyklingu. Okładka mogłaby by być w kolorze żółtym. 

A jak wyglądałby Twój wyjątkowy zeszyt?

Zamknij oczy i opisz swój wymarzony wzór 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz