LADING

Po nitce do …

Po nitce do … wewnętrznego spokoju.

Znacie to uczucie, gdy do waszych rąk któregoś dnia trafia tekst, który potwierdza to, czego doświadczyłyście osobiście? Czytacie, czarno na białym, o tym co jest dla Was oczywiste. Ktoś inny ubiera w słowa to co jest dla Was ważne. Potwierdza Wasze przemyślenia. Uświadamia, że są inni, którzy czują to samo. Tak było, gdy przeczytałam tekst „Po nitce do kłębka” Pani Jolanty w magazynie Sens.

Po nitce do kłębka

Robótki ręczne wracają do łask.

O tym, dlaczego tak się dzieje przeczytać można w tekście Pani Jolanty. Oto fragment:

” Psycholożka Emanuela Mencaglia z włoskiego Instytutu Humanitas w Rozzano potwierdza : dzierganie ma MOC. Płynie ona z określonego rytmu, z powtarzalności gestów – jak przy niektórych ćwiczeniach fizycznych. Albo przy dźwiękach, słowach, zdaniach, które stają się naszymi mantrami, afirmacjami … Oddech uspokaja się, zwalnia, serce zaczyna bić miarowym, spokojnym rytmem. Zmniejsza się ciśnienie krwi i napięcie mięśniowe. Następuje harmonizacja półkul mózgowych. Wchodzisz w stan alfa … „

Cytat z artykułu „Po nitce do kłębka” Autor : Jolanta Maria Berent

” Poziom kortyzonu obniża się, wzrasta za to poziom obecności – jakby druty, szydełko czy inne „robótkowe” narzędzie zakotwiczyło się w „tu i teraz

Cytat z artykułu „Po nitce do kłębka” Autor : Jolanta Maria Berent

Korzyści z pracy nad robótką ręczną jest dużo.

By poznać ich pełną listę – odsyłam do magazynu Sens.

Dodam od siebie, że kobiety w mojej rodzinie listę korzyści z robótek ręcznych – poznały już dawno. Przekazujemy sobie tę wiedzę i umiejętność z pokolenia na pokolenie. Można śmiało powiedzieć, że każda z nas w posagu otrzymuje pudło pełne nici, igieł i guzików.

Jeżeli i Ty chciałabyś ode mnie otrzymać „wersję startową”, która przekona Cię do szycia ręcznego – zapraszam na warsztaty „Szyję i z uważnością celebruję tę chwilę„. Zapewniam kilka godzin relaksu – skupiając swoją uwagę na powtarzalnej, prostej czynności, która jak potwierdza Pani Jolanta w swoim materiale – jest jak joga dla mózgu.

A Ty, szyjesz, dziergasz a może szydełkujesz?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz