LADING

Spinki do mankietów – handmade

Przed nami Walentynki, po nich Dzień Chłopaka a w między czasie kilka inny powody by pomyśleć o prezencie dla chłopaka, mężczyzny lub dziadka. W zakładce „prezenty handmade” znajdziecie kilka podpowiedzi. Zachęcam, by wybierać przedmioty ręcznie robione #kupujepolskierekodzielo, bo dla nas rękodzielników każdy zakup to wsparcie, nie tylko finansowe.

Stłukło się, niech leży! O nie!

Od dziś zmieni się Wasze podejście do wszelkiego rodzaju uszkodzonej ceramiki. Biżuteria z talerzy to projekt Magdy, która między innymi tworzy spinki do mankietów – handmade.  Oszlifowane kawałki ceramicznych talerzyków, kubeczków, misek pozwalają utrwalić wspomnienia z naszej krajowej produkcji [zastawa stołowa Społem, FSO, Bolesławiec].  Każdy wykorzystany element opowiada pewną historie.

Spinki do mankietów – handmade „SPOŁEM” to nie tylko możliwość wykorzystania materiału z odzysku, ale również kawałek naszej polskiej historii. Dla przypomnienia: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” to zgodnie z definicją z Wikipedii –  forma współpracy gospodarczej, której celem nie jest zysk pieniężny, a zapewnienie uczestnikom tanich i dobrej jakości towarów lub usług. [mam słabość do definicji]  a dla zaciekawionych tematem podpowiadam –  pierwszy sklep SPOŁEM powstał w Poznaniu 29 sierpnia 1919. Ja byłam nieuświadomiona i tak informacja jest dla mnie zaskoczeniem.

Dzięki projektowi Magdy możemy stworzyć spinki do mankietów – handmade wykorzystując fragmenty ulubionego kubka, który być może uległ uszkodzeniu. Taki personalizowany prezent to duża przyjemność dla obdarowanego.

P O D S U M O W U J Ą C

spinki do mankietów – handmade

CENA : około 80 złotych
zamówienia indywidualne :
By dokonać zamówienia indywidualnego należy napisać wiadomość na Biżuteria z talerzy lub wysłać maila : magdalena@bizuteriaztalerzy.pl  Można również skontaktować się telefonicznie : nr 607640322.
Należy wybrać wzór i kształt oraz rodzaj zapięć : metalowe lub srebrne.
Można skorzystać z materiałów Magdy lub UWAGA :  dostarczyć własny materiał.

 

Jeżeli tworzysz przedmioty „handmade” i chciałabyś / chciałbyś pokazać je na stornach RękoDZIENNIKA pisz śmiało!