LADING

Warsztaty szycia ręcznego

Warsztaty „Szyję i z uważnością celebruję tę chwilę

„Szycie ręczne można porównać do medytacji. Powtarzalność ruchów pozwala wyciszyć nasz umysł.”

  • Szycie ręczne wycisza i uspokaja. Udowodniono, iż podążanie za igłą z nitką zmusza nasz mózg do skupienia na danej chwili a taka sytuacja sprzyja, by nasze zmartwienia i stres odeszły na dalszy plan. Czas spędzony szyjąc bliski jest filozofii mindfulness.

  • Szycie ręczne to praktyczna wiedzy przydatna w codziennym życiu. Przyszycie guzika, podłożenie spodni czy spódnicy – w tym wypadku umiejętność szycia ręcznego jest bardzo przydatna.

  • Szycie ręczne pozwala rozwinąć Twoją kreatywność. Nawet najdrobniejszy kawałek materiału można wykorzystać na wiele sposobów.

  •  Szycie ręczne przynosi dużo satysfakcji. Własnoręcznie wykonana praca podnosi nasze poczucie własnej wartości.

  • Szycie ręczne uczy dokładności i wytrwałości. Jeżeli dzisiaj wydaje Ci się, że nie jesteś cierpliwa to szycie ręczne jest dla Ciebie świetnym treningiem.

  • Szycie ręczne pozwala na twórczość artystyczną za małe pieniądze. Igła, nitka, kilka kawałków materiałów to drobny wydatek.

Zachęcam Cię do udziału w organizowanych przeze mnie Kreatywnych Warsztatach Szycia ręcznego. Oferuję różne tematy spotkań, tak by każdy mógł wybrać to co lubi. Technika szycia ręcznego nie jest trudna, ale jak każda umiejętność, by poczuć się w niej dobrze – wymaga treningu. Warto zadbać o dobry początek. Spotkać się z osobami o podobnych zainteresowaniach i w ich gronie rozpocząć swoją przygodę z szyciem ręcznym.

„Głównym założeniem jest, by mając igłę z nitką oraz kawałek materiału uszyć przedmiot, który sprawi Ci wiele radości.”

Ty sama zdecyduj co uszyjesz.

propozycja nr 1. Warsztaty szycia ręcznego „Szmaciane Misie”

propozycja nr 2. Warsztaty szycia ręcznego „Wspomnienie z dzieciństwa – Miś z recyklingu”

propozycja nr 3. Warsztaty szycia ręcznego „Kwiatowe broszki”

 

 

Dlaczego warto zdecydować się na warsztaty ze mną?

Z wykształcenie jestem plastykiem projektantem. Rękodziełem interesuje się od dawna. Poznałam wiele różnych technik, ale zawsze najchętniej wracam do umiejętności, których nauczyła mnie moja mama i babcia. Odkryłam wyjątkową moc szycia ręcznego. Gdy szyję po prostu trwam w danej chwili, skupiam swoją uwagę na prostej czynności. I właśnie to proste zajęcie sprawia, że odpoczywam i relaksuje się. Przy okazji odkryłam, jak wiele różnych wzorów można stworzyć szyjąc ręcznie. Pasjonuje mnie wymyślanie nowych projektów. Dużo satysfakcji sprawia mi wykorzystanie nawet najmniejszych kawałków materiałów. Swoimi pomysłami dzielę się w magazynach Mollie Potrafi i Cfraty. Niektóre z nich opisuje „krok po kroku” w dziale DIY .
Kreatywne warsztaty szycia ręcznego to czas na zabawę i zdobycie praktycznej umiejętności. Będzie mi bardzo miło, gdy poznamy się osobiście a poświęcony czas stanie się dla Ciebie początkiem fajnej przygody z szyciem ręcznym.

 

 

 

Zainteresowane osoby proszę o kontakt lub zachęcam do śledzenie mojego profilu na FB.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz